HorseFlex on 2008.aastal asutatud Hollandi perefirma. Firma loomise peategelane on 28-aastane Islandi hobune Jethro, kes vanusest tingitult vaevles liikumisraskuse käes. Kõrgest vanusest hoolimata oli pere valmis hobuse heaolu nimel erinevaid alternatiive proovima. Eeldused ja oskused olid peres olemas - veterinaarist pereisa ning apteekrist perepoeg töötasid koostöös välja esimese HorseFlex toote glükosamiini ja MSM kombinatsioonina. Ei möödunud palju aega kui Jethro tõestas toote efektiivsust - kõrgest east hoolimata tundis ta jälle karjamaal jooksmisest rõõmu. Edulugu on sellest päevast peale inspireerinud mehi töötama välja ka teisi lisandeid erinevate näidustuste jaoks. Läbiv põhimõte kõikide toodete puhul on, et need on looduslike koostisainetega ning ilma igasuguste lisaaineteta (ei ole lisatud suhkrut, erinevaid kemikaale, värvi-, lõhna- ja maitsetugevdajaid/ -aineid).
Soovitan lugeda ka HorseFlex blogi:
https://horseflex.eu/horse-blogs/
Toodete arvustused ja keskmine reiting (üle 3800 valimi puhul kõrge 9,5) näitab klientide poolt usaldusväärsust HorseFlex toodetele.
Okapi kui hobustele ja väiksematele neljajalgsetele mõeldud söötade ja lisandite väljaarendaja ning tootja erineb enamikest tootjatest oma konkreetse hoiaku poolest – ained, mis on üleliigsed looma mõistes (olenemata sellest kas see langetab väljamüügihinda või tõstab kasumlikkust või on isegi atraktiivne looma omanikule, kuid ebavajalik loomale), on põhimõttekindlalt välistatud tootmises. Nii ei kasutata toodete puhul kunstlikke lõhna-, maitse- ja värvaineid. Samuti on välistatud kõikvõimalikud ained realiseerimisaja pikendamiseks kui seda tehakse ringiga looma tervise arvelt. Oluline erinevus seisneb veel lisaks Okapi toodete puhul selles, et sinna pole lisatud aineid (üleliigne suhkur, mais, olgu see GMO-vaba või mitte, dekstroos jpm), mis „meelitavad“ ja nö petavad looma sööma. Tulemuseks on looma loomulike instinktide kadumine ning nö „MacDonaldsi“ loomade ühiskonna efekt. Jah, hobustel tekib samamoodi sõltuvus teatud ainetest, olgu selleks lisatud magusained vms. Seda võib näha selgelt mõnes tallis ringi liikudes ja märgates, kuidas hobused enne söötmist käituvad. Samuti sööda ära jätmisel on selged võõrutusnähud. Sageli on OKAPI söötadele üle minnes sellest tulenevalt vaja pikemat perioodi, et loom võtaks taaskord loomuliku toidu omaks ja taastaks looduse poolt kaasa antud instinktid, mis reguleerivad organismi tegelikke toitainete vajadusi.
OKAPI saigi loodud ajendatud sellest, et järjest enam esineb üle maailma nähtust, kus hobused on nö „care horse“ ehk hooldekodu hobuse rollis, kelle puhul üks krooniline häda ajab teist taga. Nn tsivilisatsiooni ehk tänapäeva hobuste haiguste puhul ei pea pead palju tõstma, et puude taga metsa näha. Enamus haigused on plahvatuslikult esinema hakanud viimase 50 a jooksul ehk ajal, mil hobuste pidamistingimused ja söötmistavad on oluliselt inimese käe läbi muutunud. Lisaks sellele, sageli valib omanik toidu hobusele enda silma ja maitsemeele järgi või lähtudes üldsuse tänapäeva „normist“ ja sellest, milliseid kotte rohkem talli vahel nähakse. Veelgi keerulisemaks teeb olukorra asjaolu, et ebaõigest toitumisest tulenevad probleemid ei väljendu sageli kohe (kui tegu ei ole just allergilise reaktsiooni või juba viimse piirini ülekoormatud organismiga), vaid kuude ning aastatepikkuse protsessiga. Aja jooksul hakkavad vere- ja teised proovid tagasisidet andma tehtud valikute kohta, kuid enamasti kui selleni jõutakse, on sümptomid juba väljendunud ka kehaliselt ja/või käitumises. Nimekiri haigustest on pikk, alates sweet itch- i, COPD, EPD, EMS, IR, feacal water jne jne jne.
OKAPI toodete arendamisel on lähtutud põhimõttest, mis on sellele liigile omane. Sanoanimal koos Dr.Christina Fritziga on teinud Okapi-ga koostööd juba üle 15 a. Naise elutööks on lisaks kõikidele teistele füsioloogiliste protsessidele eelkõige hobuste seedesüsteemi uurimine, mis erineb oluliselt inimese omast. Lisaks pidevatele uurimustöödele tehakse ka üle maailma lahkamisi ja muid laboratoorseid uuringuid, et mõista paremini KUI ERINEV on hobuse seedesüsteem meie omast ning kuidas nendest teadmistest lähtuvalt saaksime hobuse omanikena teha parimaid valikuid, et meie sõbrad oleks nii noores kui vanas eas vitaalsed.
Okapi ametlik veebileht: https://www.okapi-online.de/Õlimeistrid OÜ - selleks, et meistriks saada on vaja õppida ja õppida tuleb meistrilt. Kaks venda, kes Õlimeistrid OÜ asutasid, alustasid selli ametis varakult. Põllumajandusettevõtjast ja põllumajandusteadlasest isa käe all omandati käsikäes praktilised oskused ja teadmised nii taimekasvatuses, kui ka elus hakkama saamiseks. Talupidaja oli ka Peetri ja Gunnari vanaisa. Peeter on koos isa ja kolmanda vennaga pühendunud Põlvamaal põllumajandusele, peamiselt linaõli kasvatamisele ja väärindamisele. Gunnar rajas aastatuhande alguses ökofirma, valmistades linaõli baasil erinevaid puidukaitsevahendeid. Linaõli töötlemine ja väärindamine mitmete aastakümndete jooksul mängib Õlimeistrid OÜ sünni juures kandvat rolli.
Nende tootmine asub Põlvamaal, Kanepi vallas, Savernas. Pressitakse ainult Eestis kasvatatud mahekanepit. Läbi e-poe on värske mahekanepisaadus sinule lähimas pakiautomaadis mõne päevaga.
Nad annavad endast parima, et põlvest põlve edasi antud kogemused, pühendumus ja armastus töö vastu kajastub igas pudelis ja pakis, mis teele saadetakse.
Sangaste Mesi OÜ on mett ja erinevaid mesindussaadusi tootev firma Sangastes, Valgamaal.
Mesindusega on tegeletud Sangastes juba mitu põlvkonda, alates aastast 1966 kui Rein Männiste vanematest said Sangaste metskonna mesinikud. Rein on mesindusega seotud aastast 1987 ning 2012. aastal moodustati OÜ Sangaste Mesi.
Talu peremees Rein Männiste on pärjatud aasta mesiniku 2019 tiitliga.
Sangaste lähiümbruses on palju metsa ja ka nende mesilaste mesi pärineb suuremalt jaolt metsataimedelt nagu näiteks pajud, metsvaarikas, põdrakanep jne.
Tammejuure Talu tegutseb juba 1997.aastast, Tammejuure Mahetalu alates aastast 2015. Tegu on pere-ettevõttega ning eestimaise tootjaga, kes toodab kanepist valmistatud erinevaid tooteid, sh loomadele suunatud tooteid. Toodete valmistamiseks on kasutatud päikeseelektrijaama poolt toodetud taastuvenergiat. Näiteks loomadele mõeldud kanepiseemnepuru puhul tooraine kuivatatakse põllult saabudes biokatla sooja õhuga ehk samuti taastuvenergiat kasutades (tavaliselt köetakse viljakuivateid diiselkütusega või gaasiga). Tammejuure tootmisviis tagab väiksema ökoloogilise jalajälje – jättes tulevastele põlvedele puhtama keskkonna.